W latach 2014/2016 - pełniłem rolę koordynatora – pełnomocnika rozbudowy, przebudowy i nadbudowy Szpitala Powiatowego w Brodnicy. W początkowym stadium prac (2012/2014), sprawując funkcję wicestarosty powiatu odpowiedzialnego za ten obszar, nadzorowałem prace związane z analizą formy organizacyjnej placówki, dostosowaniem do obowiązujących norm prawnych oraz oszacowanie potencjału rynku ochrony zdrowia na terenie powiatu i obszarów ościennych pod kątem zapotrzebowania na usługi medyczne wśród mieszkańców regionu.
Byłem odpowiedzialny za przygotowanie dokumentacji projektowej (budowlano – wykonawczej) wraz z wcześniejszym opracowaniem studium wykonalności i programu medycznego.
W ramach zadań koordynatora byłem odpowiedzialny, min. za rozliczenie finansowe z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który w ramach środków Unii Europejskiej, był głównym źródłem finansowania inwestycji. Jednym z kluczowych zadań był montaż finansowy, czyli zestawienie źródeł finansowania w tym środków własnych Starostwa Powiatowego w Brodnicy, dotacji gmin oraz kredytu bankowego zaciągniętego przez szpital. Inwestycja pochłonęła 42,5 mln złotych. W ramach tej kwoty w terminie 1 roku i 4 miesięcy przebudowaliśmy 5.000 m2 powierzchni i dobudowaliśmy w poziomie i pionie 4.500 m2.
Jako wicestarosta powiatu aktywnie uczestniczyłem w procesie reaktywacji samodzielnej działalności szpitala w Brodnicy od 01.04.2013 r. Jednym z najważniejszych priorytetów było zapewnienie ciągłości funkcjonowania szpitala podczas realizacji projektu modernizacji obiektów, z zachowaniem bezpieczeństwa pacjentów i personelu.
W oparciu o dane statystyczne, tj. demografię i epidemiologię mieszkańców, liczebność procedur medycznych, a także o badanie rynku usług zdrowotnych oszacowany został niezbędny potencjał szpitala. Wyniki analizy pozwoliły określić zapotrzebowanie na usługi zdrowotne na obszarze powiatu i sąsiadujących z nim miejscowości i tym samym umożliwiły wybudowanie i wyposażenie placówki opieki zdrowotnej dopasowanej do potrzeb mieszkańców i wymagań obowiązujących przepisów. Ocena trwałości projektu była podstawą do stworzenia podmiotu, który jest przygotowany do pełnienia swojej roli z zachowaniem dodatniej rentowności.